O FIRMIE

 

Firma CHROBAK od wielu lat, swoją działalność prowadzi na bazie jednego z najstarszych znanych ludzkości surowców jakim jest drewno.
Drewno-naturalny produkt, posiadający wiele niepowtarzalnych cech i zalet, przyjazny człowiekowi, zawsze obecny w budownictwie ludowym, lekki, estetyczny, dający wyraz solidności i trwałości, stwarza poczucie więzi z naturą , staje się preferowanym ekologicznym materiałem budowlanym. Zimą kontakt z drewnem dostarcza poczucia naturalnego ciepła , latem zaś orzeźwiającego chłodu. Indywidualizm wpisany jest w jego strukturę, jest wszechobecne w wielu formach . Od pradziejów drewno inspiruje budowniczych, jest materiałem wykończeniowym i zdobniczym.
Nasza firma wywodzi się z Podhala, gdzie przywiązanie do tradycyjnego budownictwa drewnianego jest bardzo silne, a doświadczenie zdobyte w tej dziedzinie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Stanowi to gwarancję naszej góralskiej solidności. Jakość wykonania, poparta wiedzą i wieloletnią praktyką są naszym atutem. Podstawowymi cechami budownictwa regionalnego, z którego czerpiemy wzorce to: dostosowanie układu budynku do funkcji, zgodność formy z materiałem i konstrukcją oraz zdobnictwo nadające budynkom cech indywidualności, wzbogacające architekturę regionalną.
Wykorzystując nasze doświadczenie zawodowe , wiedzę ciesielską, potencjał sprzętowy i osobowy możemy Państwu zaproponować nowoczesny dom drewniany z wykorzystaniem technologii bali klejonych, który można wykonać w ciągu kilkunastu dni.
Taki właśnie dom Państwu oferujemy. Spełnia on standardy współczesnego budownictwa mieszkalnego , niezwykle funkcjonalny o oryginalnej bryle architektonicznej z elementami regionalnych rozwiązań konstrukcyjnych ,wykonany w systemie modułowym . System modułowy zapewnia klientowi możliwość wyboru na ile zawansowana będzie wstępna realizacja projektu , pozostawiając decyzję dostawiania modułów pozostałych części budynku np. ganku, garażu , skrzydła domu klientowi , do czasu , w którym zwiększy się zasobność jego portfela. Pakiet usług oferowanych zawiera całość wyposażenia media oraz meble. Klient otrzymuje domek pod klucz.
 

 
Dlaczego technologia klejonych bali?
Ponieważ drewno klejone ma znacznie większe zalety :
- daje możliwość uzyskania większych przekrojów i długości 

- posiada większą wytrzymałość i stabilność 

- zapobiega pęknięciom 

- ułatwia kształtowanie , ma estetyczniejszy wygląd 

- jest łatwiejsze w montażu 

- posiada większą ognioodporność


- jest odporniejsze na działanie wilgoci i agresywnego środowiska